آیه 135 سوره نساء بر سر در ورودی اصلی دانشکده حقوق هاروارد

آیه 135 سوره نساء بر سر در ورودی اصلی دانشکده حقوق هاروارد

 

دانشکده حقوق هاروارد مشهورترین دانشگاه آمریکا، آیه 135 سوره نساء را بر سر در ورودی اصلی کتابخانه این دانشکده قرار داده است.

 

  این دانشکده اعلام کرده است که این آیه از قرآن کریم عظیم‌ترین عبارت درباره عدالت در جهان و در تاریخ بشریت است و این ورودی همیشه یکی از مهمترین عبارات درباره عدالت در طول زمان را بر سر در خود دارد.

 

بنابر این گزارش آیه 135 سوره نساء می‌فرماید: {یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُونُوا قَوَّامِینَ بِالْقِسْطِ شُهَدَاءَ لِلَّهِ وَلَوْ عَلَى أَنْفُسِکُمْ أَوِ الْوَالِدَیْنِ وَالْأَقْرَبِینَ إِنْ یَکُنْ غَنِیًّا أَوْ فَقِیرًا فَاللَّهُ أَوْلَى بِهِمَا فَلَا تَتَّبِعُوا الْهَوَى أَنْ تَعْدِلُوا وَإِنْ تَلْوُوا أَوْ تُعْرِضُوا فَإِنَّ اللَّهَ کَانَ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِیرًا}.

 

Verse 135 of Surah Al Nisa (The Women) has been posted at a wall facing the faculty’s main entrance in the west wing

 

Faculty of law says verse is one of the greatest expressions for justice

 

آیه ۱۳۵ سوره «نساء» بر   سردر دانشگاه هاروارد

ترجمه این آیه چنین است:

اى کسانى که ایمان آورده‏اید پیوسته به عدالت قیام کنید و براى خدا گواهى دهید هر چند به زیان خودتان یا [به زیان] پدر و مادر و خویشاوندان [شما] باشد اگر [یکى از دو طرف دعوا] توانگر یا نیازمند باشد باز خدا به آن دو [از شما] سزاوارتر است پس از پى هوس نروید که [درنتیجه از حق] عدول کنید و اگر به انحراف گرایید یا اعراض نمایید قطعا خدا به آنچه انجام مى‏دهید آگاه است.

/ 3 نظر / 50 بازدید
پری

ممنون - خیلی تامل برانگیزه

مصطفی

بسیاااار زیبااا و غرور انگیز بود . تشکر فراوان از شما اقای سراجیان

مخاطب

با سلام و سپاس از شما منبع این خبر کجاست جناب سراجیان؟