ابلاغ لایحه آیین دادرسی کیفری، به زودی

معاون پارلمانی وزیر دادگستری خبر داد: ابلاغ لایحه آیین دادرسی کیفری به زودی

معاون پارلمانی وزارت دادگستری با اعلام برطرف شدن ایرادات قانونی شورای نگهبان در بررسی لایحه آیین دادرسی کیفری گفت: امیدواریم پس از سال‌ها، این لایحه هم به زودی ابلاغ شود.


عبدالعلی میرکوهی در گفت وگو با مهر با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان طی مصوبه‌ای در حال حاضر قلع و قمع جایگاه‌های ورزشی را متوقف کرده است، توضیح داد: برای اجرای این مصوبه، نیاز به مصوبه مجلس است. برای همین، لایحه‌ای از سوی وزرات ورزش و جوانان به کمیسیون قضایی آمده تا با رای مجلس، به صورت موقت، مالکان اقدام به قلع و قمع ورزشگاه ها نکرده تا مشکلات، توسط وزارت ورزش و جوانان برطرف شود.معاون پارلمانی وزیر دادگستری در پاسخ به اینکه چرا هنوز قانون چک نهایی نشده است،

گفت: این قانون 1200 ماده ای در دل لایحه آیین دادرسی تجاری نهفته که اصل هشتاد‌ و‌پنجی بود. برای همین مورد مخالفت شورای نگهبان قرارگرفت. وی افزود شورای نگهبان می گوید چرا باید این قانون جامع، اصل هشتاد و پنجی شود و بهتر است به جای اجرای آزمایشی، این قانون نهایی و دایمی باشد.

مجلس هم درحال رایزنی است تا با توجه به طولانی شدن بررسی این لایحه شورای نگهبان را قانع کند تا لایحه به صورت اصل هشتاد و پنجی تصویب شود.میرکوهی با اعلام برطرف شدن ایرادات قانونی شورای نگهبان در بررسی آیین دادرسی کیفری گفت: امیدواریم بعد از سال‌ها، این لایحه هم به زودی ابلاغ شود، زیرا تشکیلات دادسراها سال‌هاست با قانون دادگاه های انقلاب کار می کنند.

هم اکنون منتظر نظرنهایی شورای نگهبان هستیم.معاون وزیر دادگستری در مورد آخرین وضعیت لایحه قانون جامع وکالت، تصریح کرد: این طرح ابتدا ازسوی کمیسیون قضایی مطرح و در دستور کارقرارگرفت. بعد از آن قوه قضاییه هم لایحه نوشت.

وی افزود: مهرماه سال گذشته لایحه ازسوی قوه قضاییه به کمیسیون لوایح دولت ارجاع شد و پس از بررسی به قوه قضاییه دوباره ارسال شد تا بازنگری شود. هم اکنون این لایحه در دستور کارکمیسیون لوایح دولت قراردارد.

میرکوهی در مورد لایحه ای مبنی بر بیمه شدن مهریه زنان گفت: این موضوع تنها درقالب صحبت مطرح شده وهنوزلایحه یا طرحی در این خصوص وارد نشده است.

/ 1 نظر / 40 بازدید
مصطفی

سلام اقای وکیل . خدا قوت امیدوارم که با تصویب و ابلاغ قانون بالاخره جامعه حقوقی از بلاتکلیفی دربیایند