فراتر از قانون
خدایا به من زیستنی عطا کن که در لحظه مرگ بر بی ثمری لحظه ای که برای آن گذشت حسرت نخورم 
قالب وبلاگ

رییس کل دادگستری استان خوزستان در دیدار قضات دادگستری استان خوزستان با دادستان انتظامی قضات کشور با ارائه گزارشی از وضعیت این دادگستری، اظهارکرد: دادگستری خوزستان این ظرفیت را دارد که در سطح مدارج بالاتری قرار گیرد و با کسب رضایت مردم، اعتماد جامعه را به دستگاه قضایی افزایش دهد.


به گزارش ایسنا، محمدباقر الفت گفت: همکاران قضایی در دادگاه های تجدید نظر استان به رغم فراوانی کار و کمبود شدید کارد قضایی، از توان و روحیه بالایی برخوردارند و این دادگاه ها در رتبه های پنجم تا هفتم دادگستری‌های کشور قرار دارند.

وی با بیان این که دادگستری خوزستان در دادگاه های حقوقی با کمبود شدید شعب و کادر قضایی روبروست، افزود: این کمبودها موجب می شود آن چنان که باید، خدمت رسانی نشود.

الفت ادامه داد: دادسرهای عمومی و انقلاب استان در رتبه دوم قرار دارند و در بخش های مختلف کاری از جمله نظارت بر ضابطان قضایی و ارتباط و نظارت بر زندان ها عملکرد مثبتی داشته اند.

رییس دادگاه‌های تجدید نظر استان خوزستان نیز در این نشست اظهارکرد: آنچه در چارت سازمانی برای محاکم تجدیدنظر استان مصوب شده است، 62 مستشار است اما هم اکنون تنها 22 نفر مستشار برای این دادگاه تعیین شده است.

طباطبایی گفت: بیش از نیمی از قضات استان غیربومی هستند و به دلیل شرایط آب و هوای استان و کمبود امکانات تفریحی برای خانواده های آنان، اغلب آنان تقاضای خروج از استان را دارند.

وی ادامه داد: اگرچه تعیین کیفیت پرونده های قضایی دشوار است و تعیین قضات نمونه کشور بر اساس آمار رسیدگی های آنان انجام می شود، اما کیفیت پرونده ها نیز مورد توجه قرار می گیرد.

[ چهارشنبه ۱٦ فروردین ۱۳٩۱ ] [ ۸:٤٧ ‎ق.ظ ] [ مرتضی سراجیان ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

مرتضی سراجیان وکیل پایه یک دادگستری----- آدرس دفتر :اهواز- خ شریعتی (سی متری )بین خ سلمان فارسی و خ کافی روبروی بانک ملی ساختمان خرمی طبقه چهارم واحد 7تلفن ثابت :06132239115 همراه : 09163148807 ---- پذیرش:عصرها از ساعت 18الی 21 به جز پنحشنبه ها و ایام تعطیل
امکانات وب

  • ایران بلاگ
  • فار سی ام اس