فراتر از قانون
خدایا به من زیستنی عطا کن که در لحظه مرگ بر بی ثمری لحظه ای که برای آن گذشت حسرت نخورم 
قالب وبلاگ

خبرگزاری فارس: بهارستان نشینان با 126 رأی موافق با اجرای آزمایشی آیین‌ دادرسی کیفری به مدت سه سال، موافقت کردند.

خبرگزاری فارس: موافقت مجلس با اجرای آزمایشی "آیین دادرسی کیفری" به مدت 3 سال
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه، به بررسی تقاضای کمیسیون قضایی در رابطه با اجرای آزمایشی لایحه آیین دادرسی کیفری به مدت سه سال پرداخته و این پیشنهاد را تصویب کردند.

بر پایه این گزارش لایحه آیین دادرسی کیفری بر اساس اصل 85 توسط کمیسیون حقوقی و قضایی تصویب شده بود که با تصویب اجرای آزمایشی این لایحه، لایحه مذکور به مدت سه سال به صورت آزمایشی در کشور اجرا می‌شود.

نمایندگان مجلس این تقاضا را با 126 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع به تصویب رسیدند.

------------------------------------------------------------------------------------------------
 
در تصمیمی دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی مواد لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم، مواد 5، 6 و 7 این لایحه رابررسی و تصویب کردند.

نمایندگان در ماده 5 مراجع تعقیب جرایم ذکر شده در این قانون را مکلف کردند که جهت شناسایی، ردیابی و مسدود کردن یا ضبط و مصادره هرگونه اموال و وجوه، ابزار و ادواتی که برای ارتکاب جرایم موضوع این قانون هزینه می‌شود یا تخصیص می‌یابد و نیز عواید حاصله از آن اقدامات قانونی را انجام دهند.

بر اساس ماده 6 نیز دادگاه مکلف شد که علاوه بر مجازاتهای مقرر در ماده یک این قانون، مرتکب را به مجازات تکمیلی محرومیت از حقوق اجتماعی مطابق قانون مجازات اسلامی محکوم کند.

در ماده 7 نیز سردستگی دو یا چند نفر در ارتکاب جرایم موضوع این قانون اعم از اینکه عمل آنان مباشرت یا معاونت در جرم باشد علل مشدده مجازات محسوب می‌شود و چنانچه جرم به صورت سازمان یافته ارتکاب یابد، حداکثر مجازات‌های مندرج در این قانون اعمال می‌شود.

[ چهارشنبه ۱٩ بهمن ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٢٦ ‎ق.ظ ] [ مرتضی سراجیان ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

مرتضی سراجیان وکیل پایه یک دادگستری----- آدرس دفتر :اهواز- خ شریعتی (سی متری )بین خ سلمان فارسی و خ کافی روبروی بانک ملی ساختمان خرمی طبقه چهارم واحد 7تلفن ثابت :06132239115 همراه : 09163148807 ---- پذیرش:عصرها از ساعت 18الی 21 به جز پنحشنبه ها و ایام تعطیل
امکانات وب

  • ایران بلاگ
  • فار سی ام اس