فراتر از قانون
خدایا به من زیستنی عطا کن که در لحظه مرگ بر بی ثمری لحظه ای که برای آن گذشت حسرت نخورم 
قالب وبلاگ
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از توافق مجلس و شورای نگهبان در خصوص لایحه حمایت از خانواده خبر داد.

اللهیار ملکشاهی در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به سئوالی درباره سرنوشت لایحه حمایت از خانواده و این که چه زمانی قرار است این لایحه به قانون تبدیل شود و به تصویب و تائید شورای نگهبان برسد، اظهارکرد: پیشتر شورای نگهبان ایراداتی را به این لایحه گرفته بود که ما مجلس این مشکلات را برطرف کرد.

وی در خصوص اعاده لایحه حمایت از خانواده به مجلس از سوی شورای نگهبان، افزود: پس از رفع ایرادات شرای نگهبان از سوی مجلس، تنها یک ماده مورد بحث باقی مانده بود که آن هم از سوی مجلس شورای اسلامی برطرف شد.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی تصریح کرد: کار لایحه حمایت از خانواده با رفع این ایراد که با هماهنگی شورای نگهبان صورت گرفته، به زودی به پایان خواهد رسید.

وی پیش بینی کرد که طی یک ماه آینده لایحه حمایت از خانواده تبدیل به قانون شود.

به گزارش مهر، لایحه حمایت از خانواده به پیشنهاد قوه قضائیه در جلسه هیات دولت در تیر ۱۳۸۶ مورد تصویب قرار گرفت و به مجلس ارسال شد. همزمان با بالاگرفتن انتقادات از این طرح قوه قضائیه نیز نسبت به مواد اضافه شده از سوی دولت به این لایحه انتقاد کرد. علیرضا جمشیدی سخنگو و معاون رییس سابق قوه قضائیه در مقاله‌ای که در پاسخ به غلامحسین الهام، سخنگوی دولت  در روزنامه جمهوری اسلامی منتشر ساخت، اعلام که اساسا دخالت دولت در لوایحی که از سوی قوه قضائیه ارسال می‌گردد و تغییر دادن آن خلاف قانون اساسی است. این لایحه تاکنون چندین بار بین مجلس و شورای نگهبان رد و بدل شده است تا این که از قرار معلوم تمامی اشکالات قانون و فقهی آن برطرف شده و به زودی به تائید شورای نگهبان خواهد رسید.

[ سه‌شنبه ٢۸ آذر ۱۳٩۱ ] [ ٩:٠٩ ‎ق.ظ ] [ مرتضی سراجیان ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

مرتضی سراجیان وکیل پایه یک دادگستری----- آدرس دفتر :اهواز- خ شریعتی (سی متری )بین خ سلمان فارسی و خ کافی روبروی بانک ملی ساختمان خرمی طبقه چهارم واحد 7تلفن ثابت :06132239115 همراه : 09163148807 ---- پذیرش:عصرها از ساعت 18الی 21 به جز پنحشنبه ها و ایام تعطیل
امکانات وب

  • ایران بلاگ
  • فار سی ام اس