فراتر از قانون
خدایا به من زیستنی عطا کن که در لحظه مرگ بر بی ثمری لحظه ای که برای آن گذشت حسرت نخورم 
قالب وبلاگ

به نام خدا

 

 

بالاخره اجرای قانون هدفمند شدن یارانه ها در مرحله ای قابل لمس برای ایرانیان کلید خورد.

قابل لمس برای این است که مقدمات کار و بسترسازی از دو سه سال پیش شروع شده بود و امروز به مرحله اصلاح قیمت ها و... رسیده ایم.

در کوچه و بازار هر کس نظر و عقیده ای دارد برخی مثبت و بعضی منفی و نگران از آینده.

بنده درس اقتصاد نخوانده ام و قصد هم ندارم که وارد این حوزه تخصصی بشوم چرا که دانش اموخته حقوق هستم و در این رشته نیز ا گرچه سعی کرده ام حقوقدان باشم و نظر و عقیده خویش را در باب موضوعات مربوطه و قوانین موجود ارائه نمایم اما یقینا حقوق خوانی حرفه ای هستم.(پس مرا چه کار به اقتصاد؟)

علت نگارش این موضوع ان است که قانونی در حال اجراست که تمام شئونات زندگی ما را تحت تاثیر قرار خواهد داد و کسی نمی تواند به سادگی از آن عبور کند و یا آن را عمدا نبیند. چراکه این بی تفاوتی سهوی و یا عمدی تبعات ناگواری خواهد داشت که این تبعات مرا نگران کرده و همه را تا به امروز هشدار داده ام که مدیریت مصرف و به طور کلی اقتصاد خانواده را تمرین و اغاز نمایند.

متاسفانه نحوه زندگی اکثریت ما تا به امروز عبارت بوده است از مصرف فراوان انرژی و سرمایه های شخصی و ملی.

هیچگاه دغدغه های امروزی گریبان ما را نگرفته بود. امروز همگی نگرانیم بدون انکه خود به دنبال رفع و نهایتا دفع این معضلات باشیم.

من نیز نگرانم!

جنس نگرانی من نه از برای تبعات اجرای این طرح و افزایش هرینه های زندگی است. بلکه نگرانم که مردم بدون تفکر و تامل و تحمل در حال خرج کردن پول های واریزی هستند.

نگرانم نگران برای روزهای منتهی به سال جدید و سرازیر شدن قبوض مختلف به درب خانه ها و مواجهه با کلی بدهی. چرا که تا انجا که اطلاعات میدانی کسب کرده ام بسیاری از مردم هنوز به روال گذشته زندگی می کنند و فقط غر می زنندکه چرا و چنین است اما دریغ از اندکی تدبیر و مدیریت منابع.

به عبارتی واضح تر مردم در حال انجام دو فعل خطرناک هستند:

1- زندگی به روال گذشته

2- مصرف تمام پول واریزی که از برای جبران روزهای سخت و افزایش هزینه ها داده شده است.

بنده قصد ترساندن کسی را ندارم و نمی گویم پول واریزی را خرج نکنید. همه حرف من این است که با تدبیر و تامل اقدام کنیم و البته کمی تحمل از برای نمود بیشتر اجرای این قانون در اقتصاد خانواده.

می دانم گرفتاریهای زندگی و مشکلات فراوان است.یکی این پول را برای خرج دندانهایش صرف کرده است دیگری شهریه دانشگاه را پرداخت کرده آن دیگری .... وووووووو

همه این دردها را دیده و گاها چشیده ام .

به زعم بنده این طرح نهایتا منتج به خیر و برکت و رفاه خواهد شد که البته این مهم و هدف نیازمند الزاماتی است که عمده آن به دوش مسولین اجرایی است که با درایت و جدیت به اجرای تمام و کمال قانون و نظارت بر حسن اجرای آن بپردازند.(در فرصتی دیگر به این الزامات خواهیم پرداخت).

 

نتیجه اینکه :

1- اجرای قانون موصوف نهایتا به سود همه ماست.

2- با کمی حوصله  تفکر و تامل پول واریزی را هزینه کنیم.

3- با نگاهی هوشمندانه به آرامی به سمت تغییر در نحوه زندگی و مدیریت متفکرانه منابع مادی و معنویمان حرکت کنیم.

 

 

به امید سربلندی

 

 

 

 

[ شنبه ٤ دی ۱۳۸٩ ] [ ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ ] [ مرتضی سراجیان ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

مرتضی سراجیان وکیل پایه یک دادگستری----- آدرس دفتر :اهواز- خ شریعتی (سی متری )بین خ سلمان فارسی و خ کافی روبروی بانک ملی ساختمان خرمی طبقه چهارم واحد 7تلفن ثابت :06132239115 همراه : 09163148807 ---- پذیرش:عصرها از ساعت 18الی 21 به جز پنحشنبه ها و ایام تعطیل
امکانات وب

  • ایران بلاگ
  • فار سی ام اس