فراتر از قانون
خدایا به من زیستنی عطا کن که در لحظه مرگ بر بی ثمری لحظه ای که برای آن گذشت حسرت نخورم 
قالب وبلاگ

منتشر شده در روزنامه رسمی سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

به همراه نکات و مواد قانونی مرتبط با هر نظریه مشورتی


ادامه مطلب
[ جمعه ٢٢ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ ] [ مرتضی سراجیان ]

شورای نگهبان با ۶ ایراد و ۳ تذکر طرح اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری را به مجلس شورای اسلامی اعاده کرد


ادامه مطلب
[ جمعه ٢٢ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ ] [ مرتضی سراجیان ]

اصولا دعاوی به دو دسته مالی و غیرمالی تقسیم می‌شوند که تشخیص مالی و غیرمالی بودن یک دعوا برای طرح‌کننده آن بسیار مهم است زیرا دعوای مالی و غیرمالی از نظر قیمت‌گذاری کردن دعوا (اصطلاحا تقویم)، هزینه دادرسی، قابل تجدیدنظر بودن یا نبودن دعوا با یکدیگر متفاوت هستند. برای نمونه، مطالبه یک وجه مشخصا مالی و دعوای طلاق یک دعوای غیرمالی بارز است، اما بعضی از دعاوی نظیر دعوای الزام به تنظیم سند رسمی از حیث مالی یا غیرمالی بودن دعوا کمی مبهم است. برای حل این مشکل باید اذعان کرد با توجه به اینکه موضوع دعوای حاضر یک مال است، الزام به تنظیم سند رسمی بابت آن، نیز مالی است.


ادامه مطلب
[ جمعه ٢٢ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ٢:٠٦ ‎ق.ظ ] [ مرتضی سراجیان ]

سلام دوستان و همکاران گرامی و ارجمندم

مدتی به علت مشغله های فراوان کاری امکان به روزرسانی وبلاگم میسر نگردید اما منبعد سعی وافر دارم هم اخبار جدید حقوقی و صنفی را به نظر بلندتان برسانم هم مطالبی در خور ،تهیه و ارایه نمایم.

شغل شریف وکالت واجد اوصاف و ویژگی های اساسی و مهمی است که اقتضائات خاصی دارد که سعی میکنم از دیدگاه خودم در پاره ای ایام نیز به این مهم بپردازم .

[ پنجشنبه ٢۱ خرداد ۱۳٩٤ ] [ ۱٢:۱٤ ‎ق.ظ ] [ مرتضی سراجیان ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

مرتضی سراجیان وکیل پایه یک دادگستری----- آدرس دفتر :اهواز- خ شریعتی (سی متری )بین خ سلمان فارسی و خ کافی روبروی بانک ملی ساختمان خرمی طبقه چهارم واحد 7تلفن ثابت :06132239115 همراه : 09163148807 ---- پذیرش:عصرها از ساعت 18الی 21 به جز پنحشنبه ها و ایام تعطیل
امکانات وب

  • ایران بلاگ
  • فار سی ام اس