فراتر از قانون
خدایا به من زیستنی عطا کن که در لحظه مرگ بر بی ثمری لحظه ای که برای آن گذشت حسرت نخورم 
قالب وبلاگ

پروانه وکالت تنها جواز کسب نیست

امیرسالار داودی - وکیل دادگستری

 

وکالت دادگستری صرفاً یک حرفه و شغل نیست!وکیل دادگستری فقط دارنده و اشغال‌کننده یک شغل نیست. مشاغلی همچون وکالت دادگستری، پزشکی، معلمی و استادی دانشگاه و از این دست، ذو جنبتین هستند.


ادامه مطلب
[ پنجشنبه ٢۸ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۸:٤٩ ‎ق.ظ ] [ مرتضی سراجیان ]

همانگونه که مستحضرید چند روزی است سایت رسمی دولت منشور حقوق شهروندی را که ریاست محترم جمهور قولش را داده بودند به انتشار رسانده اگرچه در خصوص این بسته حقوقی مسائل و مطالبی مهم درخور بحث است لکن این را به روزهای بعد وامیگذاریم و ما نیز مشور حقوق متهم را منتشر میکنیم بسته ای که از لابه لای قوانین موجود تهیه و معتقدیم برای دستگاه قضایی لازم الاتباع است.

 

منشور حقوق متهم »

1 ـ هر کس به ارتکاب جرمی متهم شود، حق دارد بیگناه فرض شود، مگر این که مجرمیت (مقصربودن) او بر اساس قانون محرز شود ( اصل 37 قانون اساسی، بند 3 ماده 14 میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی بند 1 ماده 11 اعلامیه جهانی حقوق بشر) .//
2 ـ هر متهمی حق دارد از مأموری که قصد جلب او را دارد، بخواهد مدارک شناسایی خود و نیز دستور قضایی متضمن دستگیری اش را به او نشان دهد (ضرورت عقلی) .


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱٢ آذر ۱۳٩٢ ] [ ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ ] [ مرتضی سراجیان ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

مرتضی سراجیان وکیل پایه یک دادگستری----- آدرس دفتر :اهواز- خ شریعتی (سی متری )بین خ سلمان فارسی و خ کافی روبروی بانک ملی ساختمان خرمی طبقه چهارم واحد 7تلفن ثابت :06132239115 همراه : 09163148807 ---- پذیرش:عصرها از ساعت 18الی 21 به جز پنحشنبه ها و ایام تعطیل
امکانات وب

  • ایران بلاگ
  • فار سی ام اس